פרקטים במרכז

פרקטים במרכז


דגשים בבחירת פרקטים לבית

ככל שחולפות השנים,אפשר להבחין ביותר ויותר פרקטים בבתים השונים. אם בעבר היו אלה נחלתם של בני המעמדהגבוה, הרי שעם הזמן הם הפכו לנגישים הרבה יותר לכל דורש. גם אתם החלטתם לרכושפרקט לחדר או לסלון- מה עליכם לעשות על מנת לבצע את הבחירה המושכלת ביותר?

פרקט הוא מונח רחב ביותר

פרקטים, מעצם היותם כאלה, עשויים ברובם מעץ. אולם, ניתן להבחין בין לא מעט סוגים של עצים, המשמשים לצורך זה- אלון, דובדבן, בוק וכן הלאה. כמו כן, הרי שאפשר להבחין בין פרקטים מעץ מלא, לכאלה הכוללים בתוכם מספר שכבות (חלקן מעץ תחליפי), או אפילו פרקטים מלאכותיים לחלוטין. הסוג האחרון, המכונה פרקט למינציה, הוא הזול והנפוץ ביותר.

כל אלה מאפשרים לנול ראות כי עצם ההחלטה על הוספת פרקט לא מקרבת את בעל הבית והוא זה לעבר הבחירה הנכונה. יש לחשוב על התקציב אשר מוקדש למשימה, להתייעץ עם בעל מקצוע על סוג הפרקט המתאים לשימושים המיועדים לו וכן הלאה.

פרקט כפונקציה שלמיקום

לפרקט יש אינספוריתרונות, אך חיסרון מהותי אחד: הוא לא מגיב טוב למים. לכן, ברור כי לא נרצה למקםאותו בחדר האמבטיה. בכל מיקום אחר שנמצא, לעומת זאת, רצוי להתבונן על משתנה אחד מרכזיבמשוואה, והוא רמת השחיקה של הפרקט. ככל שזו גבוהה יותר, כך הפרקט יוכל להיחשףלתנועה רבה יותר על גבו.

פרקט ברמה AC3,למשל, יתאים לתנועה מעטה, ולכן יימצא בעיקר בחדריהם של בתים פרטיים. לעומת זאת,הפרקט העמיד ביותר (AC5) מיועד כבר לכל אותם מקומות בעלי תנועה מאסיבית של אנשים, בין אם אולמות כדורסל, חדרי מדרגות או כל דבר אחר.

בבחינת חובה:התרשמות אישית

כאשר באים לבחור משטח מסוג זה דרך אחד הגורמים המציעים פרקטים במרכז, רצוי מאד לבחון אותו באופן בלתי מתווף, ולא להסתמך על תמונות מקטלוגים או אתרי אינטרנט. זאת מכיוון שרק כך ניתן ללמוד על היבטים חשובים בו, דוגמת השתקפות האור על פני הפרקט, השתלבות ובסביבה וכן הלאה. יש להתחשב גם בעיצוב הכולל של הבית- ניתן בהחלט להיעזר במעצב פנים או בגורם מקצועי אחר לצורך זה.